Füvesítés
Füvesítés
Egy esztétikus kertnek éppúgy része a gyepfelület, mint a cserjesáv, vagy a burkolt részek. Ez az a felület, ahol a legtöbbször kapcsolatba kerülünk a kertünkkel.
A füvesítés minden esetben talaj előkészítéssel kezdődik.
Fontos a jó vízgazdálkodású, tápanyaggal feltöltött, egyenletesen eldolgozott talaj. A legtöbb kert esetében szükség van legalább talajjavításra, de előfordulhat, hogy teljes talajcsere szükséges. A talajjavítás után finom-tereprendezésre van szükség, melynek során kialakítjuk a végleges terepszintet, lejtésviszonyokat. Ezután történik a tényleges fűmagvetés.
Füvesítésnél először a jó minőségű előkészített termőföldből magágyat készítünk, majd az ebbe elvetett fűmagot behengereljük.
A végeredmény, vagyis a gyep szempontjából fontos, hogy minőségi fűmagot, és segédanyagokat használjunk.
A kelés szempontjából kiemelten fontos a vetés utáni locsolás. Az első néhány hétben napi többszöri locsolás szükséges, ezért érdemes a gyepesítés előtt automata öntözőrendszert is építeni, hogy minél jobb feltételeket biztosítsunk a gyep számára.
Vetett gyep esetében nagyon fontos a kelés utáni rendszeres nyírás, tápanyag utánpótlás, öntözés, hogy begyökeresedett, szép sűrű füves felületet kapjunk.
Fűmagvetésnél legalább 4-6 hónap intenzív gondozás kell ahhoz, hogy megközelítsük a gyepszőnyeg minőségét.